1
loading
<
BRAN - keltská hudba z Bretaňe, koncert

BRAN - keltská hudba z Bretaňe, koncert

18.04.2018
20:30 - 22:30
Otevřeno: denně
Místo: náměstí Svobody, Kladno
Pořadatel: Dundee Jam
 
Hudba keltské Bretaně – hudba vycházející ze starých bretaňských lidových motivů, dávných tanců a zpěvů moře / vstupenky v prodeji

To nejlepší z bretonské hudby přináší šest vynikajících, profesionálních hudebníků v sestavě Robert Fischman (zpěv, flétny), Vojtěch Jindra (akustická kytara, perkuse), Tomáš Görtler ( akordeon, zpěv), Petr Mikeš ( baskytara) a David Landštof (bicí, sampler).

Kapela Bran přijíždí se zatím posledním albem Beaj vat! (čti beaž vát, bretonsky Štastnou cestu!). Pestrá deska nabízí jak osobitě zpracovaný bretaňský folklor, kterému se na naší scéně skupina jako jedna z mála systematicky věnuje, tak i vlastní materiál včetně původních instrumentálek a poprvé i písniček v češtině.

Moderní instrumentace je podpořena dynamickou rytmikou. Alba této skupiny přinášejí  písně s mystickým nádechem, ovlivněné starými bretaňskými legendami, dobrodružstvím a melancholií. V bretonštině bran znamená havran, posel z keltských legend. Ten, který přinesl na svých křídlech do střední Evropy keltskou hudbu a na pobřeží Atlantiku východní vítr. Prostřednictvím bretonštiny a francouzštiny Bran navazuje na tuto tradici sdílení a výměny.

https://www.youtube.com/watch?v=gOfL7L3P0zM

https://www.youtube.com/watch?v=cI_g683ygD4

Dlouhodobé akce

Tvář průmyslové doby: POLDI - Lidé a jejich továrna
Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích

Tvář průmyslové doby: POLDI - Lidé a jejich továrna Tvář průmyslové doby: POLDI - Lidé a jejich továrna

16.04.2018 - 26.08.2018
09:00 - 17:00
Otevřeno: denně
2.5 km Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích,,Vinařice
Výstava převzatá z Národního technického muzea v Praze představí výběr z fotografických archivů Poldiny huti v Kladně. Ilustruje stoletou historii významného průmyslového podniku a industriální doby.
více info

U příležitosti výstavy se uskuteční komentované procházky Vojtěšskou hutí 26. května a 16. června od 10:00 (setkání v Divadelní ulici u bývalé vrátnice č. 4 KH).

Jednotné vstupné je 20 Kč. Při zakoupení vstupného na prohlídkovou trasu je výstava zahrnuta v ceně.

Tvář průmyslové doby: POLDI - Lidé a jejich továrna
r>