loading
<
Emma Larsson Quartet

Emma Larsson Quartet

22.10.2019
19:00
Místo: Gen. Klapálka 1641, Kladno
 
Mladá jazzová zpěvačka, oblíbená v posvátných jazzových klubech New Yorku, zavítá na svém turné i do Kladna. Nenechte si ujít.

Emma Larsson – zpěv, Walter Fishbacher – piano, Jan Kořínek – kontrabas, Thomas Esch – bubny

Emmu Larsson doma v New Yorku zvou do posvátných jazzových klubů Blue Note, Miles Café nebo Zinc Bar, kde ji doprovázejí současné jazzové hvězdy Shedrick Mitchell, Eric Revis nebo Billy Drummond, kteří stabilně hrávají také s Arethou Franklin, Branfordem Marsalisem nebo Freddie Hubardem. To je nejlepší vysvědčení, které může mladá jazzová zpěvačka dostat.

Emma Larsson je Švédka, od r. 2010 žije v New Yorku, natočila tři CD a patří do kategorie zpěvaček, které posunují jazzový zpěv do nového tisíciletí. „Miluju svobodu, proto mě přitahuje jazz, soul a funky. Zpívám o životě, se všemi jeho vzestupy a pády.

Excelentní Švédku Emmu a její zasněný zpěv v kladenské vědecké knihovně doprovodí na akustické piano Walter Fishbacher z New Yorku, na kontrabas Jan Kořínek z Prahy a bubeník Thomas Esch z Kolína nad Rýnem. Jejich muzika vás potěší. Nenechte si to ujít!

Vstupné: 180 Kč.
Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v přízemí knihovny na registraci.

Dlouhodobé akce

Klára a tři ilustrátoři
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Klára a tři ilustrátoři Klára a tři ilustrátoři

12.05.2020 - 28.06.2020
09:00 - 17:00
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava představí ilustrace dětské literatury spisovatelky, lektorky a scénáristky Kláry Smolíkové.
více info

Autorka úzce spolupracuje s řadou ilustrátorů a dětem předává poučení o historii, nebo vědě a přírodě zábavnou formou. Ve výstavě budou její tvorbu reprezentovat ilustrace Luďka Bárty z knížky Vynálezce Alva, kterého můžete znát i jako Večerníček ČT, hádanky ze série knih Tajná dvojka A + B s ilustracemi Viktora Svobody a komiksy z knih ilustrovaných Honzou Smolíkem o tom, jak se staví město, nebo v čem spočívá kouzlo Husova domu. K výstavě budou připravené autorské pracovní listy.

Klára a tři ilustrátoři