loading
<
Varhaníci on-line - varhanní koncert

Varhaníci on-line - varhanní koncert

18.10.2019
19:00
Místo: nám. starosty Pavla, Kladno
Pořadatel: Gemini musicales
 
Setkání varhaníků u kladenských varhan - společný koncert

Po několikaleté přestávce se v Kladně opět sejdou Varhaníci on-line, což jsou většinou někdejší spolužáci z pražských varhanických kurzů. Konkrétně přijede Aleš Nosek - varhaník z plzeňské katedrály, Alena Maršíková (Michálková) - varhanice z pražské Lorety, z místních varhaníků zahrají Pavla Rejhonová a Pavel Marek. Spolu s nimi vystoupí i další kladenští varhaníci Ludmila Švarcová a Barbora Harigelová a zpěvačka Lenka Harigelová. Na programu je barokní a romantická hudba proslulých českých i evropských autorů - některá jména najdete na plakátku.

Dlouhodobé akce

výstava Vydra s bobrem
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

výstava Vydra s bobrem výstava Vydra s bobrem

12.05.2020 - 24.06.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava o životě a ochraně vydry říční a bobra evropského
více info

Víte, co má společného vydra s bobrem? Proč jsou chránění? Proč má bobr placatý ocas a co nejvíce ohrožuje jediný druh české vydry? Pokud chcete zjistit odpovědi na tyto otázky a dozvědět se mnohem více o vydře říční, bobrovi evropském a naší přírodě (a ještě se u toho pobavit), rádi bychom vás pozvali na naši výstavu Vydra s bobrem, kterou znovu otevíráme 12. 5. 2020 s prodloužením do 24. 6. 2020.

výstava Vydra s bobrem
Klára a tři ilustrátoři
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Klára a tři ilustrátoři Klára a tři ilustrátoři

12.05.2020 - 28.06.2020
09:00 - 17:00
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava představí ilustrace dětské literatury spisovatelky, lektorky a scénáristky Kláry Smolíkové.
více info

Autorka úzce spolupracuje s řadou ilustrátorů a dětem předává poučení o historii, nebo vědě a přírodě zábavnou formou. Ve výstavě budou její tvorbu reprezentovat ilustrace Luďka Bárty z knížky Vynálezce Alva, kterého můžete znát i jako Večerníček ČT, hádanky ze série knih Tajná dvojka A + B s ilustracemi Viktora Svobody a komiksy z knih ilustrovaných Honzou Smolíkem o tom, jak se staví město, nebo v čem spočívá kouzlo Husova domu. K výstavě budou připravené autorské pracovní listy.

Klára a tři ilustrátoři