loading
<
Galerie Dundee Jam uvádí vernisáž : FILIP SEIDL -

Galerie Dundee Jam uvádí vernisáž : FILIP SEIDL - "MIMO DOMOV"

10.10.2019
18:00 - 19:00
Otevřeno: denně
Místo: náměstí Svobody, Kladno
Pořadatel: Dundee Jam
 
výstava fotografií, autor: Filip Seidl, úvodní slovo: Jáchym Bečka / vstup zdarma

 O autorce:

Filip Seidl je čtrnáctiletý student kladenského gymnázia, který velmi rád natáčí videa a fotí. Jeho dokumentaristika ho provází na každém jeho kroku a v jeho každodenním životě. Aktuálně je mj. jeho tvorba spojená s aktivitami Gymnázia v Kladně, je libo nějaký výlet, školní koncert či každoročně očekávaný Majáles? Filipa většinou naleznete za objektivem! Jeho první osobní výstava v jeho teprve čtrnácti letech není spjata s Dundee Jamem jen tak náhodou. Nechyběl totiž ani při oslavách 20-ti let music clubu, na KladFestu 2018, kdy celý festival pod širým nebem zdokumentoval. Mladý fotograf  ve zbývajícím volném čase také rád kouká na filmy, hraje hry a hraje na housle. Focení a natáčení je však již od dětsví jeho největší vášní a rád by se tím jednou živil. Jeho životním snem je natočit film.

 

 

Dlouhodobé akce

výstava Vydra s bobrem
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

výstava Vydra s bobrem výstava Vydra s bobrem

12.05.2020 - 24.06.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava o životě a ochraně vydry říční a bobra evropského
více info

Víte, co má společného vydra s bobrem? Proč jsou chránění? Proč má bobr placatý ocas a co nejvíce ohrožuje jediný druh české vydry? Pokud chcete zjistit odpovědi na tyto otázky a dozvědět se mnohem více o vydře říční, bobrovi evropském a naší přírodě (a ještě se u toho pobavit), rádi bychom vás pozvali na naši výstavu Vydra s bobrem, kterou znovu otevíráme 12. 5. 2020 s prodloužením do 24. 6. 2020.

výstava Vydra s bobrem
Klára a tři ilustrátoři
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Klára a tři ilustrátoři Klára a tři ilustrátoři

12.05.2020 - 28.06.2020
09:00 - 17:00
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava představí ilustrace dětské literatury spisovatelky, lektorky a scénáristky Kláry Smolíkové.
více info

Autorka úzce spolupracuje s řadou ilustrátorů a dětem předává poučení o historii, nebo vědě a přírodě zábavnou formou. Ve výstavě budou její tvorbu reprezentovat ilustrace Luďka Bárty z knížky Vynálezce Alva, kterého můžete znát i jako Večerníček ČT, hádanky ze série knih Tajná dvojka A + B s ilustracemi Viktora Svobody a komiksy z knih ilustrovaných Honzou Smolíkem o tom, jak se staví město, nebo v čem spočívá kouzlo Husova domu. K výstavě budou připravené autorské pracovní listy.

Klára a tři ilustrátoři