loading
<
/A/Sociální sítě – mediální vzdělávání /nejen/ pro seniory

/A/Sociální sítě – mediální vzdělávání /nejen/ pro seniory

13.11.2019
10:00 - 12:00
Místo: Gen. Klapálka 1641, Kladno
 
Nejsou sociální sítě spíše asociální? Přijďte si poslechnout názor experta na nová média Jaroslava Valůcha

Rozvoj a dostupnost internetu umožnily vznik celé řady aplikací, které se nám snaží usnadnit v podstatě veškeré aspekty našich životů. Mezi nejpopulárnější aplikace patří tzv. sociální sítě, tedy programy, které umožňují snadné propojování jednotlivců a skupin, sdílení obsahu a sdílení zájmů. Mezi nejpopulárnější patří Facebook, ale existuje také celá řada dalších. Vedle nepochybných silných stránek těchto aplikací se však začaly projevovat také rizika a negativní dopady, které jen málokdo předpovídal. Základním způsobem prevence těchto dopadů je především pochopení toho, jak tyto aplikace fungují, čím nás tolik přitahují a čím nás také zrazují.

Hostem a lektorem bude Jaroslav Valůch, vedoucí projektů mediálního vzdělávání v organizaci Transitions. Dlouhodobě se věnuje oblasti využívání moderních komunikačních prostředků, ověřování informací, posilování mediální gramotnosti a prevence násilí z nenávisti. Spolupracoval s řadou iniciativ i institucí v regionech střední i východní Evropy, jihovýchodní Asie, Blízkého východu a severní Afriky. Působil jako humanitární pracovník v Barmě a na Haiti.

 

Dlouhodobé akce

Klára a tři ilustrátoři
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Klára a tři ilustrátoři Klára a tři ilustrátoři

12.05.2020 - 28.06.2020
09:00 - 17:00
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava představí ilustrace dětské literatury spisovatelky, lektorky a scénáristky Kláry Smolíkové.
více info

Autorka úzce spolupracuje s řadou ilustrátorů a dětem předává poučení o historii, nebo vědě a přírodě zábavnou formou. Ve výstavě budou její tvorbu reprezentovat ilustrace Luďka Bárty z knížky Vynálezce Alva, kterého můžete znát i jako Večerníček ČT, hádanky ze série knih Tajná dvojka A + B s ilustracemi Viktora Svobody a komiksy z knih ilustrovaných Honzou Smolíkem o tom, jak se staví město, nebo v čem spočívá kouzlo Husova domu. K výstavě budou připravené autorské pracovní listy.

Klára a tři ilustrátoři