loading
<
Středočeská vědecká knihovna v Kladně

Média a emoce - mediální vzdělávání /nejen/ pro seniory

04.12.2019
10:00 - 12:00
Místo: Středočeská vědecká knihovna v Kladně
 
Zveme vás na další lekci mediálního vzdělávání - tentokrát s psychologem a psychoterapeutem o médiích a emocích

Média a naše emoce

Většina současných seniorů prožila nejaktivnější etapu života v době, kdy ještě neexistoval rozvinutý mediální trh, účast občanů na společenském dění byla omezená, kritické myšlení a utváření vlastního názoru nebylo podporováno. Dnešní doba vyžaduje aktivní a zároveň kritický přístup k informacím a současně velkou obezřetnost. Cílem cyklu seminářů je seznámit starší dospělé a seniory se světem médií, s novinářským řemeslem a přispět k lepší schopnosti se v tomto světě orientovat.

Tradiční i tzv. nová média nám nepřinášejí pouze obsah, ale účinně využívají naše emoce a pracují s nimi. Naše pozornost se stala extrémně ceněnou komoditou, o kterou svádí boj inzerenti, média a internetové platformy. Vedle účinnějšího zaměření reklam a nám na míru ušitém obsahu však přináší také rizika v podobě závislosti, negativního dopadu na děti a mládež, rozdělení společnosti, uzavírání se do názorových ghett, frustraci a zmatení. Člověk by měl být proto schopen přinejmenším si vlastní emoční reakce při konzumaci mediálních sdělení uvědomovat a umět odhalit, když s nimi někdo záměrně manipuluje. Součástí mediální gramotnosti je také schopnost mediální hygieny, tedy vědomá kontrola nad vlastní konzumací mediálních obsahů pro udržení nadhledu, včetně schopnosti „mediálního půstu“.

Přizvaný psycholog Mgr. Dalibor ŠPOK, Ph.D. nám pomůže se v tom zorientovat.

Dlouhodobé akce

Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Fuj, to je vedro, jdeme k vodě! Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!

03.07.2020 - 20.09.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Sládečkovo vlastivědné muzeum vás srdečně zve na letní výstavu věnující se kladenským koupalištím i lokalitám v okolí, kam se Kladeňáci chodili koupat.
více info

Překvapivě bohatá a zajímavá výstava o historii koupališť a koupání na Kladensku, přibližuje fenomén, který je již takřka minulostí, neboť po roce 1989 se struktura koupališť v regionu rozpadla a dřívější "koupalištní kultura" téměř zanikla. Kromě informací, jak to s kladenskými koupališti "dopadlo", najdete na výstavě více než sto fotografií i kolekci retropředmětů využívaných v minulosti ke koupání či při trávení dovolené u vody. Chybět nebudou ani dobové plavky či pláž s lehátky!

Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!
Víkendová komentovaná krmení v zoo
Zoopark Zájezd

Víkendová komentovaná krmení v zoo Víkendová komentovaná krmení v zoo

06.06.2020 - 30.08.2020
09:00 - 18:00
Otevřeno: denně
8.6 km Zoopark Zájezd,Zájezd
Přijeďte do zoo na komentované krmení svého oblíbence!
více info

Užijte si v Zooparku Zájezd komentovaná krmení každý víkend po celé léto!

SOBOTA

  • 11.00 – Chameleoni
  • 13.00 – Surikaty
  • 15.00 – Velbloudi

NEDĚLE

  • 11.00 – Chameleoni
  • 13.00 – Lemuři
  • 15.00 – Velbloudi
Víkendová komentovaná krmení v zoo