loading
<
Vánoční jazzový koncert Eva Kleinová a Mr. Surka 6TET

Vánoční jazzový koncert Eva Kleinová a Mr. Surka 6TET

11.12.2019
19:00
Místo: Gen. Klapálka 1641, Kladno
 
Přijďte se vánočně naladit poslechem jazzu

EVA KLEINOVÁ a Mr.SURKA 6tet zahrají písně od např. Mariah Carey, Celine Dion v jazzovo/swingovém aranžmá. Zazní samozřejmě i naše české vánoční písně (Suchý / Šlitr),  i ty jsou v náladě jazzu a swingu. A to vše v takřka „Unplugged“ zvuku.

Dovolte, abychom Vám představili sólisty vánočního koncertu.

Hudební seskupení je složeno z předních hudebníků české jazzové a popové scény. Muzikanti dlouhodobě spolupracují a nahrávají s většinou našich pěveckých hvězd (viz níže v jmenovité prezentaci).

Dramatugickou a hudební koncepci Vánočního koncertu vytvořil Miroslav SURKA.  

EVA KLEINOVÁ - Je česká popová a muzikálová zpěvačka. Představitelka muzikálových rolí v divadle Hybernia, která se také pravidelně objevuje jako sólistka v pořadu TV PRIMA „Máme rádi Česko“. Spolupracovala s mnoha stálicemi  české hudební scény, např Helenou Vondráčkovou, Bárou Basikovou, Karlem Gottem, Jiřím Kornem a mnoha dalšími. V současné době se chystá vydat své třetí CD. Více informací naleznete na www.evakleinova.com

Miroslav SURKATrumpetista/kapelník/aranžér/zpěvák
Působí na naší profesionální hudební scéně více jak 35 let. Byl a stále je hráčem mnoha orchestrů a skupin od folk/jazzu/pop. Je leadrem-trumpetistou Moondance orchestra M.Kumžáka. Doprovázel, natáčel a koncertoval a stále koncertuje v podstatě s většinou předních českých zpěváků, včetně nedávno zesnulého Karla GOTTA.  (L. BÍLÁ, J. NOHAVICA, H. VONDRÁČKOVÁ, M. ROTTROVÁ,  B. BASIKOVÁ, H. ZAGOROVÁ, J. KORN, L. KERNDL, M. RUPERT, V. DYK, J. LAUFER, K. ČERNOCH a další. Hrál ve skupinách MONKEY BUSSINES, LUCIE, 100 ZVÍŘAT, OCEÁN a TĚŽKEJ POKONDR.) Je kapelníkem CBC BIG BAND, se kterým doprovázel na koncertech top světové jazzové velikány trumpetisty jako jsou Bobby SHEW, James  MORRISON , Arturo SANDOVAL, a příští rok to bude legenda bicích nástrojů BILLY COBHAM. Pan SURKA byl 20 LET lead-trumpetista v Tanečním Orchestru Českého rozhlasu s jeho dirigentem Felixem SLOVÁČKEM.

Tomáš KŘEMENÁK – Tenor sax /Soprán sax. /Flétna/Harmonika/
Přední český hráč na tenor sax. a uvedené nástroje. Hrál a dále spolupracuje s orchestry: Big band Felixe Slováčka, K.Gott band, Milan Svoboda Big band, Moondance orchestra M.Kumžáka

Josef POSPÍŠIL Trombonista/zpěvák
Jako přední český trombonista spolupracuje  s orchestry jako Orchestr Karla Vlacha, Big band F. Slováčka, Boom!Band, CBC Big band a mnoho dalších. Působil i v zahraničí - USA ,Německo.

Jiří PEŠEK – Piano/Klávesy/zpěvák
Skvělý pianista , který spolupracoval a stále aktivně spolupracuje s H. ZAGOROVOU , B. BASIKOVOU a L. BÍLOU.  Mnoho let hrál v zahraničí - USA, NORSKO, NĚMECKO.

Antonín ŠTURMA – Kontrabas,el.basová kytara , banjo,kytara
Kontrabasista Antonín Šturma je přední jazzový hráč. Popisovat jeho hudební aktivitu je opravdu velmi náročné, protože jako žádaný hráč vystupuje s tolika orchestry pražské hudební scény, že jen výpis těchto hudební těles je opravdu dlouhý. Takže „Tonda Šturma“ je velmi uznávaná značka na kontrabas.

Václav ŠVEC – Bicí
V Mr. SURKA Sextetu nejmladší člen, bubeník Václav ŠVEC, je hráč z Českých Budějovice, kde hraje s orchestry jako Radim Sládek Jazzové trio. Spoluracuje se Štěpánem Markovičem Quintet. Koncertoval na South Bohemia Jazzfest 2019 ČB.  Spolechlivý a skvělý bubeník.

Jednotné vstupné 100 Kč. Vstupenky budou v předprodeji do 10. 12. 2019 na registraci v přízemí knihovny. Neprodané vstupenky bude možné zakoupit v den koncertu na místě.Koncert se koná díky laskavé finanční podpoře Středočeského kraje

Dlouhodobé akce

Betlémy v muzeu
Melicharovo vlastivědné muzeum v Unhošti

Betlémy v muzeu Betlémy v muzeu

03.12.2019 - 06.01.2020
09:00
Otevřeno: Muzeum Unhošť
7.2 km Melicharovo vlastivědné muzeum,Dr. Beneše 1,Unhošť
Výstava betlémů a burza knih
více info

Po dobu konání výstavy bude v muzeu probíhat tradiční

burza knih a také soutěž o nejhezčí školní betlém

Vernisáž  proběhne v úterý 3. prosince 2019 v 18:00 v přízemí muzea,

na vernisáži vystoupí žáci ZUŠ v Unhošti.

 

Betlémy v muzeu
Výstava Ve stínu Impéria
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Výstava Ve stínu Impéria Výstava Ve stínu Impéria

29.11.2019 - 16.02.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Archeologická výstava o době římské na Kladensku a Rakovnicku
více info

Na tuto zimu si Sládečkovo muzeum připravilo unikátní výstavu Muzea T.G.M. Rakovník (opět také pro rodiny s dětmi, pro které je připraveno několik interaktivních prvků), která prezentuje archeologické nálezy z doby římské (1. - 4. stol. n. l.) včetně nových poznatků o osídlení našeho regionu.

Srdečně zveme!

Výstava Ve stínu Impéria
Pravda a láska
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Pravda a láska Pravda a láska

08.11.2019 - 05.01.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava ke 30 letům sametové revoluce
více info

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně zve na výstavu s názvem Pravda a láska, jímž připomíná jedno z hesel, ale i povahu sametové revoluce, která má letos 30. výročí. Výstava zprostředkovává atmosféru 80. let 20. století v Kladně dobovými fotografiemi (centrum, asanace, nová výstavba), výňatky z kulturních programů i improvizovaným studentským zátiším, předzvěsti i průběh revoluce pak připomíná dobovým tiskem a autentickými tiskovinami.

Sametovou revoluci chceme přiblížit také studentům ZŠ a SŠ, kteří zde budou mít vhodnou příležitost se na téma více zaměřit a konfrontovat s vlastními zkušenostmi nebo s vyprávěním rodiny a přátel. Bude pro ně navíc připravený pracovní list a sady kopií sbírkových předmětů.

Pravda a láska
Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku
Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích

Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku

21.09.2019 - 31.03.2020
15:00 - 17:00
Otevřeno: denně
2.5 km Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích,,Vinařice
Výstava představí cihlu nejen jako prvek konstrukční, ale také architektonický.
více info

Výstava vás zasvětí do tajemně působících značek na starých cihlách. Budete mít možnost seznámit se s cihlářským řemeslem, jehož počátky zasahují až do dob antiky, kdy se nepálené cihly vyráběly mnohdy přímo na místě stavby. Kolkování cihel se provádělo nejčastěji s různými kombinacemi písmen nebo číslic, ale nejsou výjimkou složité znaky nebo erby. Sběratelskou raritou bývají otisky prstů, rukou dětí a nejsou výjimkou stopy psů, či koček.

Výstava Cihelny a cihlářství na Kladensku
Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců
Rodinné centrum ZaHRÁTka

Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců

18.09.2019 - 29.01.2020
10:30 - 11:30
12.2 km Rodinné centrum zaHRÁTka,Za Mlýnem 1748, 253 01 Hostivice, Česká republika
Setkávání rodičů, zejména maminek s miminky ve věku od 2 do 6-8 měsíců věku. Cvičení s miminky, protažení maminek, řešení zajímavých témat pro maminky, seznámení s dalšími rodiči.
více info

Klubík podporuje zdravý rozvoj vašeho miminka. Miminka se zábavnou formou seznamují s ostatními, učí se a procvičují nové dovednosti.
Maminky mají příležitost k setkávání s ostatními maminkami. Sdílet své radosti i starosti tohoto náročného období. Popovídat si v příjemném prostředí a řešit typické otázky vývoje miminek.
Je možné přihlásit se na pololetí i jednorázově, či využít pernamentky. Přijďte, když se to Vám a děťátku hodí.

Klub mami-mimi pro rodiče s miminky 2-6 měsíců