loading
<
Vánoční jazzový koncert Eva Kleinová a Mr. Surka 6TET

Vánoční jazzový koncert Eva Kleinová a Mr. Surka 6TET

11.12.2019
19:00
Místo: Gen. Klapálka 1641, Kladno
 
Přijďte se vánočně naladit poslechem jazzu

EVA KLEINOVÁ a Mr.SURKA 6tet zahrají písně od např. Mariah Carey, Celine Dion v jazzovo/swingovém aranžmá. Zazní samozřejmě i naše české vánoční písně (Suchý / Šlitr),  i ty jsou v náladě jazzu a swingu. A to vše v takřka „Unplugged“ zvuku.

Dovolte, abychom Vám představili sólisty vánočního koncertu.

Hudební seskupení je složeno z předních hudebníků české jazzové a popové scény. Muzikanti dlouhodobě spolupracují a nahrávají s většinou našich pěveckých hvězd (viz níže v jmenovité prezentaci).

Dramatugickou a hudební koncepci Vánočního koncertu vytvořil Miroslav SURKA.  

EVA KLEINOVÁ - Je česká popová a muzikálová zpěvačka. Představitelka muzikálových rolí v divadle Hybernia, která se také pravidelně objevuje jako sólistka v pořadu TV PRIMA „Máme rádi Česko“. Spolupracovala s mnoha stálicemi  české hudební scény, např Helenou Vondráčkovou, Bárou Basikovou, Karlem Gottem, Jiřím Kornem a mnoha dalšími. V současné době se chystá vydat své třetí CD. Více informací naleznete na www.evakleinova.com

Miroslav SURKATrumpetista/kapelník/aranžér/zpěvák
Působí na naší profesionální hudební scéně více jak 35 let. Byl a stále je hráčem mnoha orchestrů a skupin od folk/jazzu/pop. Je leadrem-trumpetistou Moondance orchestra M.Kumžáka. Doprovázel, natáčel a koncertoval a stále koncertuje v podstatě s většinou předních českých zpěváků, včetně nedávno zesnulého Karla GOTTA.  (L. BÍLÁ, J. NOHAVICA, H. VONDRÁČKOVÁ, M. ROTTROVÁ,  B. BASIKOVÁ, H. ZAGOROVÁ, J. KORN, L. KERNDL, M. RUPERT, V. DYK, J. LAUFER, K. ČERNOCH a další. Hrál ve skupinách MONKEY BUSSINES, LUCIE, 100 ZVÍŘAT, OCEÁN a TĚŽKEJ POKONDR.) Je kapelníkem CBC BIG BAND, se kterým doprovázel na koncertech top světové jazzové velikány trumpetisty jako jsou Bobby SHEW, James  MORRISON , Arturo SANDOVAL, a příští rok to bude legenda bicích nástrojů BILLY COBHAM. Pan SURKA byl 20 LET lead-trumpetista v Tanečním Orchestru Českého rozhlasu s jeho dirigentem Felixem SLOVÁČKEM.

Tomáš KŘEMENÁK – Tenor sax /Soprán sax. /Flétna/Harmonika/
Přední český hráč na tenor sax. a uvedené nástroje. Hrál a dále spolupracuje s orchestry: Big band Felixe Slováčka, K.Gott band, Milan Svoboda Big band, Moondance orchestra M.Kumžáka

Josef POSPÍŠIL Trombonista/zpěvák
Jako přední český trombonista spolupracuje  s orchestry jako Orchestr Karla Vlacha, Big band F. Slováčka, Boom!Band, CBC Big band a mnoho dalších. Působil i v zahraničí - USA ,Německo.

Jiří PEŠEK – Piano/Klávesy/zpěvák
Skvělý pianista , který spolupracoval a stále aktivně spolupracuje s H. ZAGOROVOU , B. BASIKOVOU a L. BÍLOU.  Mnoho let hrál v zahraničí - USA, NORSKO, NĚMECKO.

Antonín ŠTURMA – Kontrabas,el.basová kytara , banjo,kytara
Kontrabasista Antonín Šturma je přední jazzový hráč. Popisovat jeho hudební aktivitu je opravdu velmi náročné, protože jako žádaný hráč vystupuje s tolika orchestry pražské hudební scény, že jen výpis těchto hudební těles je opravdu dlouhý. Takže „Tonda Šturma“ je velmi uznávaná značka na kontrabas.

Václav ŠVEC – Bicí
V Mr. SURKA Sextetu nejmladší člen, bubeník Václav ŠVEC, je hráč z Českých Budějovice, kde hraje s orchestry jako Radim Sládek Jazzové trio. Spoluracuje se Štěpánem Markovičem Quintet. Koncertoval na South Bohemia Jazzfest 2019 ČB.  Spolechlivý a skvělý bubeník.

Jednotné vstupné 100 Kč. Vstupenky budou v předprodeji do 10. 12. 2019 na registraci v přízemí knihovny. Neprodané vstupenky bude možné zakoupit v den koncertu na místě.Koncert se koná díky laskavé finanční podpoře Středočeského kraje

Dlouhodobé akce

Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

Fuj, to je vedro, jdeme k vodě! Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!

03.07.2020 - 20.09.2020
09:00 - 17:00
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Sládečkovo vlastivědné muzeum vás srdečně zve na letní výstavu věnující se kladenským koupalištím i lokalitám v okolí, kam se Kladeňáci chodili koupat.
více info

Překvapivě bohatá a zajímavá výstava o historii koupališť a koupání na Kladensku, přibližuje fenomén, který je již takřka minulostí, neboť po roce 1989 se struktura koupališť v regionu rozpadla a dřívější "koupalištní kultura" téměř zanikla. Kromě informací, jak to s kladenskými koupališti "dopadlo", najdete na výstavě více než sto fotografií i kolekci retropředmětů využívaných v minulosti ke koupání či při trávení dovolené u vody. Chybět nebudou ani dobové plavky či pláž s lehátky!

Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!
Víkendová komentovaná krmení v zoo
Zoopark Zájezd

Víkendová komentovaná krmení v zoo Víkendová komentovaná krmení v zoo

06.06.2020 - 30.08.2020
09:00 - 18:00
Otevřeno: denně
8.6 km Zoopark Zájezd,Zájezd
Přijeďte do zoo na komentované krmení svého oblíbence!
více info

Užijte si v Zooparku Zájezd komentovaná krmení každý víkend po celé léto!

SOBOTA

  • 11.00 – Chameleoni
  • 13.00 – Surikaty
  • 15.00 – Velbloudi

NEDĚLE

  • 11.00 – Chameleoni
  • 13.00 – Lemuři
  • 15.00 – Velbloudi
Víkendová komentovaná krmení v zoo