loading
<

Krátkodobé akce

Jarmark a Pečení pro dobrou věc
Nadační fond Slunce pro všechny

Jarmark a Pečení pro dobrou věc Jarmark a Pečení pro dobrou věc

10:00 - 17:00
7.2 km Kavárna Slunce Unhošť,Pražská 910, Unhošť
Jarní Jarmark rukodělných výrobků proběhne v rámci Pečení pro dobrou věc ve středu 15. května 2019 od 10 do 17 hodin před Kavárnou Slunce v Unhošti. Krásné dekorace, věnce, mýdla, šperky, textilní hračky a moho dalšího. Přispějete na dobrou věc!
více info

Zveme Vás na jarní Jarmark rukodělných výrobků, který proběhne v rámci Pečení pro dobrou věc ve středu 15. května 2019 od 10 do 17 hodin před Kavárnou Slunce v Unhošti. Zakoupit si budete moci výrobky z dílen zařízení, která poskytují sociální služby pro lidi s mentálními i kombinovanými hendikepy. Chybět nebudou oblíbené koláče ze cvičné pekárny Slunce, ve které našli zaměstnání právě osoby se speciálními potřebami. Akci zahájí Pěvecký sbor Slunce svým vystoupením v 10 hodin. Nákupem přispěje na dobrou věc. Těšíme se na Vás!

Jarmark a Pečení pro dobrou věc
Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Středočeská vědecká knihovna v Kladně

PhDr. Martin Nekola, Ph.D.: Chicago a jiné metropole české Ameriky PhDr. Martin Nekola, Ph.D.: Chicago a jiné metropole české Ameriky

17:30 - 19:00
432 m Středočeská vědecká knihovna - velká studovna,Gen. Klapálka 1641, Kladno
Zveme vás na zajímavou exkurzi po stopách českých imigrantů v USA
více info

Zveme vás na zajímavou exkurzi po stopách českých imigrantů v USA

České vystěhovalectví do Spojených států amerických je stále poměrně málo zpracované téma. Autor měl možnost bádat v řadě amerických archivů a získal unikátní prameny, přibližující život krajanských komunit. Chicago se stalo před první světovou válkou jedním z největších českých měst světa. Přednáška představí nejzajímavější události, osobnosti (vč. kladenského rodáka a chicagského starostu Antonína Čermáka), tiskoviny a organizace, připomene také zásluhy chicagských Čechů na vzniku Československa. Stručně se zmíní také o New Yorku, Clevelandu, St. Louis a Milwaukee, dalších velkoměstech s početnou krajanskou menšinou.

PhDr. Martin Nekola, Ph.D. vystudoval politologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Nezávislý badatel, věnuje se československému poúnorovému exilu a krajanům ve světě. Autor téměř tří set odborných a populárně naučných článků a deseti monografií.

Vstupné 50 Kč.

Akce se koná za laskavé podpory Statutárního města Kladno.

Lukáš Pavlásek -ONE-MAN SHOW, Kdo nepláče není Čech

Lukáš Pavlásek -ONE-MAN SHOW, Kdo nepláče není Čech Lukáš Pavlásek -ONE-MAN SHOW, Kdo nepláče není Čech

19:00 - 20:30
4.2 km are,Libu
Stand-up comedy speciál
více info

sál bývalé hasičárny, Nábřežní čp. 15, Libušín

Vstupenky možno zakoupit od 15.4.2019 na České poště Libušín u paní Simony Doškové, cena 100,-Kč

Lukáš Pavlásek -ONE-MAN SHOW, Kdo nepláče není Čech
JANANAS, koncert, vstupenky v prodeji
Dundee Jam

JANANAS, koncert, vstupenky v prodeji JANANAS, koncert, vstupenky v prodeji

20:00 - 22:00
694 m Dundee Jam,náměstí Svobody, Kladno
moderní folkové písně s humorem i poetikou / Inteligentní texty a jemný podvratný humor je hlavní devízou Jananasu. Cílená mystifikace občas dovede kapelu do svízelné situace...
více info

Přes deset let na hudební scéně přineslo skupině Jananas nejen recenzentský respekt za jejich první eponymní desku z roku 2010, ale především neobvykle stabilní přízeň fanoušků, kterým v roce 2016 přinesli další album „To samo“. Důvod je jednoduchý: Jananasům se podařilo propojit poetiku moderní folkové písně s humorem založeným na slovních hříčkách a drsné ironii. Přístup k hudebnímu materiálu navíc není v případě Jananasu nijak staromilský: jejich zvuk je srozumitelný jak pro skalního fanouška folku, tak i pro vyznavače progresivního popu či rocku. Žánrové výlety jsou pro aranže Jananasu typické. Na koncertech spočívá těžiště divácké pozornosti na zpěvačce a textařce Janě Infeldové, která výrazově čerpá i ze svých hereckých zkušeností. Autorsky je však kapela pozoruhodným příkladem kolektivní spolupráce, pod většinou repertoáru jsou podepsáni i ostatní členové kapely – zejména zakládající členové Jan Vávra (kytary) a Jaromír Fulnek (baskytara, housle aj). Zvuk Jananasu doplňuje také vynikající bubeník Jan Chalupa a speciálně pro televizní nahrávání i klávesista a producent jejich poslední desky Viliam Béreš. Jananas předvedl v rámci studiové nahrávací session precizní, soustředěný výkon, do studia si muzikanti pozvali i své skalní fanoušky, kteří pomohli dotvořit atmosféru celého setkání. Jako vždy se mohou diváci těšit na nevšední střihovou skladbu i dokonalý zvuk, blížící se studiovým nahrávkám.

http://www.jananas.cz/ 

lhttps://www.youtube.com/watch?v=X3Ohig0Bal8

JANANAS, koncert, vstupenky v prodeji
15.05.
Středa
Žofie

Dlouhodobé akce

Týden rodiny offline
Městská knihovna Kladno

Týden rodiny offline Týden rodiny offline

11.05.2019 - 19.05.2019
0 m Městská knihovna Kladno,náměstí Sítná 3106
Podporujeme rodinný život v reálném světě - vědomé a bezpečné užívání nových technologií. Nebojíme se být spolu offline.
více info

= 11.-19. 5. 2019 TÝDEN RODINY OFFLINE Podporujeme rodinný život v reálném světě - vědomé a bezpečné užívání nových technologií. Nebojíme se být spolu offline. Závěrečná zpráva z minulého ročníku.

13. 5. celý den ve všech odděleních knihovny vystavujeme pro nové čtenáře ROČNÍ RODINNOU REGISTRACI zdarma.

Podmínkou rodinné registrace je stejné trvalé bydliště všech členů rodiny, alespoň 1 osoba starší 18 let a minimálně jedna mladší 15 let. Rodinnou registraci tak mohou využít až 2 rodiče + až 4 děti do 15 let.

 

14. 5. od 9:30 Dopoledne pro maminky s dětmi. Knihovna jako místo setkávání, prostor pro kreativní činnosti a podpora rozvoje čtenářské gramotnosti u dětí. Program je vhodný pro děti od 0 do 5 let.

VSTUP ZDARMA. Rezervace míst 312 258 913.

 

15. 5. od 16:30 Májové tvoření. Workshop pro dospělé i děti. Měníme nepotřebné a vyřazené materiály v nové produkty užité hodnoty. Materiály k dispozici.

VSTUP ZDARMA. Rezervace míst 312 258 912

 

Týden rodiny offline
SUPERMARKET SVĚT a Člověk škodí, člověk pomáhá
NSEV Kladno-Čabárna, o.p.s.

SUPERMARKET SVĚT a Člověk škodí, člověk pomáhá SUPERMARKET SVĚT a Člověk škodí, člověk pomáhá

10.05.2019 - 30.06.2019
09:00 - 17:00
0 m Huťská 1375, Kladno,Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně
Výstavy o globálních souvislostech našeho obchodování a o tom, že lidé sice poškozují životní prostředí, ale bohudíky si to již mnozí uvědomují a snaží se následky své činnosti zmírnit.
více info
SUPERMARKET SVĚT a Člověk škodí, člověk pomáhá
POLDI múzou a inspirací
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, p.o.

POLDI múzou a inspirací POLDI múzou a inspirací

03.05.2019 - 30.06.2019
Otevřeno: Úterý - Neděle
566 m Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně,Huťská 1375, Kladno
Výstava ke 130. výročí založení Poldiny huti
více info

Pro připomenutí 130. výročí od založení kladenské "Poldovky" zve muzeum na výstavu výtvarných děl z muzejních sbírek. Návštěvníci si prohlédnou díla (nejen) regionálních umělců a výtvarníků 19. – 21. století. Srdečně zveme na zahájení výstavy ve čtvrtek 2. května od 17:00, výstava v multifunkčním sále potrvá do 30. června

(Na plakátu je použité dílo Jitky Válové - Čtyři postavy, kolorovaný monotyp, 1960)

Sládečkovo vlastivědné muzeum najdete v ulici Huťská, cca 500 m od autobusového nádraží směrem k Poldině huti. Základní vstupné na výstavu je 30 Kč.

POLDI múzou a inspirací